Kustutan parem eelmise postituse a"ra ja proovin l6puks uuesti midagi kirja panna.
Perth'i (mis on va"hemalt Austraalia ja t6ena"oliselt ka maailma isoleeritumaid miljonilinnu - ja"rgemine suurlinn on 2000km'i kaugusel jne) j6udsin peale 8pa"evast teekonda. Nii-o"elda kurvilised teed l6ppesid Western Australia/South Austalia piiril a"ra ning tee asendus pikkade sirgetega (k.a. Austraalia pikim teel6ik - 146km'i otse) ning iga 150km'i tagant kaamelite, ka"ngurute ja emude eest hoiatavate liiklusma"rkidega. Ja loomulikult Nullabori platoo - puud olid harulduseks ning horisondini na"gi lihtsalt virvendavat tyhermaad.
Pa"ikeseprillid, mille Austraaliasse j6udes endale hankisin, ning mis oma olemasolu igati 6igustanud on (eriti igavate va"rvivaesete vaadete va"rviku"llasemaks muutmise eest) kaotasid Western Austraaliasse (WA) tulekul oma v6lu veidi - siin on liiv ja pinnas ilma pa"ikeseprillidetagi punakaspruun ja va"rvilisem.
O"o"bisime alati nn vabalt pinnal, kus keegi "majutuse" eest raha ei ku"sinud. Kaks magas autos, kaks telgis. Pooltel kordadel olime siiski ookeani k6rval, kuid juhtus ka suvalise kruusatee k6rval o"o"bimisi. Ka"ngurud, ussid ega emud ei tu"litanud.
Vaatamata sellele tagasihoidlikele elamustingimustele olid nii m6nedki (ka nt avaliku peldiku k6rval) ku"psetatud l6unad/6htuso"o"gid paremad, kui muinasjutt.
Reisi jooksul ka"isime pea iga pa"ev rahvusparkides (kuigi too rahvuspargi su"steem on ku"ll ku"sima"rke tekitav - iga rahvuspargi ku"lastus maksab 8-11 dollarit. On v6imalik ka nn aastane pa"a"se rahvusparkidesse omastada, kuid siiski...), m6ni oli ma"rksa parem, kui m6ni teine, nagu ikka juhtub, kuid tipphetkeks sai siiski Le Grand Rahvuspargis u"he suure kivimu"raka otsas ka"imine - kivimu"raka suurus, koha atmosfa"a"r, tuul, mis tihti minema puhuda a"hvardas, vaated ookeanile ning laiale tasasele sisemaale...k6rguseks v6is olla miskit kuni 300m'i ja korralik ronimine. Pilte vaadata viitsite, siis ehk na"ete ka sellest kivist pilte - sildistasin a"ra.
Ahnojah - rahvuspark, mida esimestel pa"evadel va"isasime... 6htul j6udsime sinna ning vaatamata pidevale vihmale la"ksime siiski ringi jalutama. Ringka"ik kujunes kuskil 3tunni pikkuseks ning vaatamata hallile pidevale vihmale saime siiski tagasiteel oma seniste elude kummalseimat pa"ikeseloojangut na"htud. Ka piltidel u"leval. Peale tunde vihmapilvede passimist oli see killuke pa"ikest nii a"ge, et pani meid k6iki peatuma. Ja kottpimedas pea tund jalutades avastasin mingil peatushetkel, et olin ka"nguru k6rval. V6i kes muu temalikult minema hu"pata v6is? Okei, t6si on - silmsidet pimeduse t6ttu ei saavutanud.
Mis siis veel? Nalja ja napsu sai. Ka korralik k6rbepidu sai maha peetud. Erapidu koos 7 ku"lalisega. Vaevalt mingit sama suurt pidu 500 v6i enama km'i ulatuses oli.
Autoga oli probleeme ainult alguses, kuid nn "6igetel hetkedel". Probleeme reisiseltskonnaga polnud, vaatamata prantstlaste suurele u"lekaalule - olen senini enam-va"hem prantsuse seltskonnas, a"kki naastes ra"a"gin juba inglise keele asemal konnade keelt.
Jalga vigastasin Antarktikas. V6i va"hemalt soliidsed 40miljonit aastat tagasi murdus Austraalia Antarktikast (v6i vastupidi?) just selles paigas. Niiet saan siiski va"ita, et panin jala ka Antarktikas maha!
Nu"u"dseks tuiskan ku"ll juba kolmandat pa"eva nagu tuul ta"navatel - jalg on ok ning mingeid tu"sistusi ei paista olevat. Arsti juures ka selle pa"rast ei ka"inud. Teinekord panen pildi ka u"les.
Siiaj6udes avastasin, et tegelikult oli mu siingi s6pru ees. Eneselegi teadmata. Kuigi ta"naseks on juba teine seis. Sakslaset s6ber, keda kohtasin Gattonis, ning kes to"o"otsimisest ammu loobunud oli ning kes magas telgis parkides jne on nu"u"d juba p6hja poole teel ja unistab Tai puhkusereisist. Ja siis u"ks jaapanlanna ja"llegi Gattonist.
To"o''otsingud ka"ivad, kuid senini tulemusteta. Ja Nu"u"dseks on reede 6htu ja...aitab kah.
Pilte reisilt na"ete sellele tekstile vajutades.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment